تبلیغات
ادبیات و موسیقی - اولین رهبر ارکستر زن در ایران
سه شنبه 29 تیر 1389

اولین رهبر ارکستر زن در ایران

   نوشته شده توسط: مرتضی    

نازنین آقاخانی رهبر ارکستر ایرانی‌الاصل برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران به ایران سفر کرده و به زودی نازنین آقاخانی (  اولین رهبر ارکستر زن در ایران )همراه با این ارکستر روی صحنه می‌رود.

سمیه قاضی‌زاده: امروز دوشنبه بعد از تردیدهای بسیار درباره فعالیت نازنین آقاخانی به عنوان اولین رهبر ارکستر سمفونیک تهران، این خبر به صورت رسمی توسط انجمن موسیقی ایران اعلام شد.

آقاخانی پیش از این چند جلسه هم با ارکستر تمرین کرده بود، اما بیم آن می‌رفت شانس رهبری ارکستر را پیدا نکند. مخصوصا اینکه او این روزها باردار است.

نازنین آقاخانی، رهبر میهمان جدید ارکستر سمفونیک تهران 45 سال سن دارد و چندی پس از رفتن شهرداد روحانی از ایران به تهران سفر کرد. او تا به حال چند جلسه با ارکستر سمفونیک تهران قطعاتی را تمرین کرده است. او همان رهبر میهمانی است که طی هفته‌های گذشته بارها و بارها درباره‌اش صحبت شده بود و نامی از او ذکر نمی‌شد.  

این رهبر ارکستر ایرانی‌الاصل است، اما در وین زاده و بزرگ شده است. آقاخانی به تازگی از اتریش به ایران آمده و پیش از این با ارکسترهای زیادی در اروپا همکاری داشته است.

آقاخانی فعالیت موسیقی را از کودکی با نواختن پیانو آغاز کرد و بعد از آن آهنگسازی و رهبری ارکستر کرده است. او همچنین آشنایی خوبی با موسیقی معاصر، موسیقی تئاتر و اپرا دارد.

خبرآنلاین