تبلیغات
ادبیات و موسیقی - برهم زدن کنسرت حسام الدین سراج...
دوشنبه 4 مرداد 1389

برهم زدن کنسرت حسام الدین سراج...

   نوشته شده توسط: مرتضی    

سراجدر پی حمله برخی از افراد به کنسرت حسام‌الدین سراج و گروه بیدل که به دعوت یک انجمن خیریه قرار بود در کرمانشاه برگزار شود، این برنامه لغو شد...
به گزارش آفتاب، این کنسرت خیریه، قرار بود طی روزهای ١۸، ١۹ و ٢۰ تیرماه ۸۹ در کرمانشاه برگزار شود که از ساعاتی پیش از شروع برنامه روز اول، افرادی با حضور در محل برگزاری این کنسرت و با قفل و زنجیر کردن درهای ورودی سالن مانع ورود اعضای ارکستر و تماشاچیان به سالن شدند.

این گروه اقدام به برگزاری تجمع در اعتراض به برگزاری این کنسرت کرده بودند، با آوردن سیستم های صوتی پرتابل اقدام به پخش نوحه خوانی و تهدید حضار کردند.

صادق اشک تلخ سردبیر سابق نشریه یالثارات در سخنانی که مقابل محل برگزاری سالن انجام شد گفت: “از امروز باید شاهد جنگ خیابانی ما با فساد باشید. این آغاز راه است و از امروز به بعد اجازه برگزاری هیچ کنسرتی را به هر قیمتی که شده را نخواهیم داد.

حسام الدین سراج در گفت‌وگویی که بعد از این حادثه داشت گفت: این برخوردها در ظاهر خودسرانه است، اما … .

این خواننده موسیقی سنتی در پاسخ به این سوال که آیا این برخوردها با حمایت وی از میرحسین موسوی در انتخابات سال گذشته و حضور در کمپین‌های انتخاباتی او ارتباطی دارد؟ گفت: عرصه فرهنگ، جای اقدام‌های تلافی‌جویانه نیست.

سراج در پایان ضمن ابراز تاسف از این برخوردها گفت: به این فکر می‌کنم که در این فضا نمی‌توان فعالیت هنری داشت و باید اجرای کنسرت در کشور ایران را فراموش کنیم.

در ماه گذشته دوکنسرت در کرمانشاه برگزار شد. کنسرت سید حسام‌الدین سراج هم به منظور کمک به ایتام و مستضعفان به همت جمعیت امام علی کرمانشاه قرار بود به مدت ۳ شب برگزار شود و از محل شورای تامین استان نیز دارای مجوز بود.