تبلیغات
ادبیات و موسیقی - «کنسرت ماهور» از حسین علیزاده منتشر می‌شود
دوشنبه 16 فروردین 1389

«کنسرت ماهور» از حسین علیزاده منتشر می‌شود

   نوشته شده توسط: مرتضی    

«کنسرت ماهور» از حسین علیزاده منتشر می‌شود
«کنسرت ماهور» اثر تازه‌ای از استاد حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده برجسته ایرانی به زودی از سویاستاد حسین علیزاده موسسه فرهنگی‌هنری آواخورشید وارد بازار موسیقی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران، این اثر، بهار 73 در آمریکا اجرا و ضبط شده است و در آن حسین علیزاده (تار)، ارشد تهماسبی (تار) و مجید خلج (تنبک) به اجرای برنامه پرداخته‌اند.
در آلبوم «کنسرت ماهور» قطعات طلوع ساخته علیزاده، درآمد، کرشمه، گشایش، داد، ضربی داد براساس اثری از مرتضی نی‌داوود، فیلی، ضربی فیلی، شکسته، ضربی شکسته از علیزاده، عراق، فغان از علیزاده، شوشتری، سوز و گداز و رقصان ساخته حسین علیزاده نواخته می‌شوند.
پیش از این حسین علیزاده دو آلبوم کنسرت نوا و کنسرت همایون را ارائه کرده بود که «کنسرت ماهور» اثر سوم از این مجموعه محسوب می‌شود.
حسین علیزاده از آهنگسازان بزرگ ایرانی، تاکنون آثار ارزشمند و به‌یادماندنی بسیاری را به جامعه موسیقی ایران تقدیم کرده است. او در زمینه نوازندگی نیز صاحب سبک است. این هنرمند ارجمند، تاکنون خلاقیت و نوآوری‌هایی در زمینه نوازندگی، آهنگسازی و سازسازی ارائه کرده است.
موسسه فرهنگی‌هنری آواخورشید هم‌اکنون چهار آلبوم دیگر با عناوین «کولی» اثر حسین حمیدی، کمانچه استاد علی‌اصغر بهاری، تار استاد لطف‌الله مجد (طراحی جدید)، قریه من (فریدون فروغی، تجدید چاپ) را در هفته جاری منتشر می‌کند.
«کنسرت ماهور» اثر تازه استاد حسین علیزاده فروردین‌ماه 1389 وارد بازار موسیقی می‌شود.