تبلیغات
ادبیات و موسیقی - شكایت علیه رسانه ملی
جمعه 9 مرداد 1388

شكایت علیه رسانه ملی

   نوشته شده توسط: مرتضی    

وكیل محمدرضا شجریان با اشاره به شكایت موكلش از معاون رادیویی رئیس سازمان صداو سیما و روزنامه‌ كیهان بیان كرد:بازپرس پرونده از صداوسیما مجوز پخش آثار استاد شجریان را درخواست كرده است.

محمدحسین آقاسی گفت: محمدحسین صوفی را از جهت اینكه معاون رئیس سازمان صداوسیما بوده و تمام موسیقی‌های قابل پخش در این سازمان در زمان تصدی ایشان با تایید وی در اداره متبوعش پخش می‌شده، شكایت كردیم.

در ماده 23 قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان مصوب 1348 كسانی كه تصمیمات‌شان منجر به پخش آثار یك هنرمند بدون اجازه او شود، مرتكب جرم شده‌اند. ما ادعا كرده بودیم كه صداوسیما برای پخش آثار استاد شجریان مجوزی ندارد به همین دلیل بازپرس از این سازمان درخواست ارائه مجوز برای پخش آثار كرده است.

اگر مجوزی نداشته باشند مجرم شناخته خواهند شد. روزنامه كیهان هم در بخش ویژه‌ خبری 14 تیر ماه اهانتی را نسبت به استاد شجریان مطرح كرده و دیروز نیز مجددا در همان ستون اصرار به درستی ایراد اتهام كرده است.

علیه روزنامه كیهان به استناد قانون مطبوعات و مجازات اسلامی كه ایراد هر اتهامی به اشخاص را جرم تلقی كرده، طرح شكایت كردیم و مدارك جدید هم مبنی بر اصرار این روزنامه به ایراد اتهام به موكلم در جریان رسیدگی بعدی در اختیار بازپرس پرونده قرار خواهد گرفت.

همچنین درپی هتك حرمت به استاد محمدرضا شجریان (رئیس شورای‌عالی موسیقی) هیأت‌مدیره خانه موسیقی نسبت به این اقدام در برخی رسانه‌ها بیانیه‌ای صادر كرد

لینك خبر‌:   http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=91881منبع : همشهری