تبلیغات
ادبیات و موسیقی - چهار خبر
چهارشنبه 7 مرداد 1388

چهار خبر

   نوشته شده توسط: مرتضی    

نشست یافته‌های امام‌علی(ع) در سخن مولوی برگزار می‌شود...

«چهار فصل» ویوالدی در تالار وحدت اجرا می‌شود...

بازرس خانه موسیقی امروز تعیین می‌شود...

سمفونی خرمشهر در سالن رودكی اجرا می‌شود...

نشست یافته‌های امام‌علی(ع) در سخن مولوی برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: موزه هنرهای دینی امام علی(ع) و بنیاد نهج البلاغه دومین جلسه از سلسله نشست های خود را در راستای نمایشگاه «علی(ع) در آینه مولانا» برگزار می‌كنند.


به گزارش خبرگزاری فارس، این نشست تخصصی با عنوان «یافته‌های امام علی(ع) در سخن مولوی» با حضور «بخشعلی قنبری» استاد ادیان و تاریخ ‌اسلام دانشگاه مذاهب ‌اسلامی و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 17 روز پنجشنبه 8 مردادماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به نشانی خیابان ولی عصر- روبروی بزرگراره نیایش - بلوار اسفندیار- شماره 35 برگزار می شود.
نمایشگاه «علی(ع) در آینه مولانا» در سه بخش معرق، نقاشی‌خط و خوشنویسی لاتین با موضوع تجلی احادیث و فرمایشات حضرت علی(ع) در اشعار مولانا از 16 تیرماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برپا شده و تا 16 مردادماه ادامه دارد.

در طول برپایی این نمایشگاه هر پنجشنبه نشست تخصصی با موضوعیت آثار به نمایش درآمده با حضور كارشناسان و استادان این حوزه، در این مكان برگزار می شود.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=--=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-

«چهار فصل» ویوالدی در تالار وحدت اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: اركستر مجلسی جوانان به رهبری بهروز وحیدی آذر در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد.


به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این كنسرت كه 22 و 23 مرداد در تالار وحدت برگزار می‌شود اركستر مجلسی جوانان به رهبری بهروز وحیدی آذر در دو بخش به اجرای برنامه می‌پردازد.
در این برنامه اركستر در بخش اول كنسرتو گروسو شماره 5 در ماژور ، لارگتو ، الگرو، پرستو ، لارگو، الگرو و منوئتو از جرج فردریش هندل و سوئیت برای اركستر زهی ساخته آركانجلو كرلی و در بخش دوم چهار فصل، كنسرتو درمی ماژور ( بهار ) آلگرو ، لارگو ، آلگرو ، كنسرتو در سل مینور (تابستان) آلگرو ، آداجیو ، پرستو،كنسرتو در فا ماژور،، آداجیو مولتو ، آلگرو _ كنسرتو در فا مینور و ... را از آنتونیو ویوالدی را اجرا خواهند كرد.

بنابراین گزارش، اركستر مجلسی جوانان به رهبری بهروز وحیدی آذر در طول 19 سال فعالیت هنری خود ، علاوه بر برگزاری كنسرت‌های موسیقی كلاسیك ، معرفی و ارائه نوازندگانی برجسته به جامعه موسیقایی كشور را در كارنامه خود دارد.

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=

بازرس خانه موسیقی امروز تعیین می‌شود

خبرگزاری فارس: مجمع عمومی خانه موسیقی امروز به منظور تعیین بازرس خانه موسیقی برگزار می‌شود.


به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مجمع عمومی عادی سالانه اعضای خانه موسیقی به منظور استماع گزارش رئیس هیئت مدیره و انتخاب بازرس امروز در خانه موسیقی برگزار می‌شود.
در این مجمع كه با حضور نمایندگان 9 كانون تخصصی خانه برگزار خواهد شد، ابتدا گزارش رئیس هیئت مدیره ارائه و سپس گزارش بازرس قرائت می‌شود و در انتها رای گیری برای انتخاب بازرس جدید به عمل می‌آید.
طبق اساسنامه فعلی خانه موسیقی از تعداد 5 نفر هیئت مدیره هر كانون فقط سه نفر نماینده می‌توانند در این مجمع حضور پیدا كنند و در نتیجه در مجمع 27 نفر حق رای خواهند داشت.
برای سمت بازرسی هیئت مدیره تا كنون آذر هاشمی عضو كانون مدرسان و سید ابوالحسن مختاباد رئیس كانون پژوهشگران نامزدی خود را اعلام كرده‌اند.

مجمع عمومی خانه موسیقی امروز ساعت 15 در محل خانه موسیقی شماره یك برگزار می‌شود.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

سمفونی خرمشهر در سالن رودكی اجرا می‌شود

خبرگزاری فارس: سمفونی خرمشهر توسط اركستر نوای صلح در سالن رودكی اجرا می‌شود.


به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در این كنسرت كه 11 و 12 مرداد به همت انجمن موسیقی ایران در سالن رودكی برگزار می‌شود، اركستر نوای صلح به رهبری مهدی وجدانی و با تركیب اركستر سازهای زهی،فلوت،كلارینت،ترومپت،دف،تیمپانی و همراهی گروه كر به روی صحنه می‌روند و قطعاتی از معروف‌ترین
موسیقی‌های متن فیلم‌های سینمای جهان را از جمله موسیقی متن فیلم‌های white اثر پرایزنر ، in the mood for love اثر شیگرو ، 2046 اثر رویاند و معما اثر مانچینی اجرا می‌كند. همچنین در این كنسرت اركستر سمفونی خرمشهر ساخته وجدانی را اجرا خواهند كرد.
بنابراین گزارش، اركستر نوای صلح در سال 87 پس از تاسیس ، در سالگرد 43 سالگی تماشاخانه سنگلج به اجرای برنامه پرداخت.این اركستر همچنین در سال 86 در تالار بتهوون خانه هنرمندان به روی صحنه رفته است.
از مهدی وجدانی رهبر این گروه نیز تا كنون 3 آلبوم موسیقی بی كلام به نام های تاریكی زیبا، اشك‌هایی از بهشت و جاده‌های بارانی منتشر شده است.

اركستر نوای صلح به رهبری مهدی وجدانی ساعت 20 روزهای فوق با حمایت انجمن موسیقی ایران در سالن رودكی به روی صحنه می‌رود.