تبلیغات
ادبیات و موسیقی - گروه آوازی تهران به المپیك موسیقی 2010 چین راه یافت
چهارشنبه 7 مرداد 1388

گروه آوازی تهران به المپیك موسیقی 2010 چین راه یافت

   نوشته شده توسط: مرتضی    

گزارش فارس از مراسم تقدیر گروه آوازی تهران؛
گروه آوازی تهران به المپیك موسیقی 2010 چین راه یافت

خبرگزاری فارس: به دنبال كسب مقام دوم آسیایی كر ، گروه آوازی تهران به المپیك موسیقی 2010 چین راه یافت.


به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، در مراسم تقدیر از گروه آوازی تهران كه توسط معاونت هنری ارشاد با حضور محمد حسین ایمانی خوشخو معاون هنری ارشاد، محمد علی خبری مدیر كل دفتر موسیقی ، مصطفی كمال پورتراب و تنی چند از هنرمندان در سالن رودكی برگزار شد، ایمانی‌خوشخو گفت: تا امروز در عرصه هنر اتفاقی به این شكل نیفتاده و ظرفیت‌های هنری جوانان كشور ناشناخته باقی مانده بود. جوانان ما در حوزه‌های مختلف علمی و ورزشی توانسته‌اند جایگاه خوبی را در جهان پیدا كنند اما متاسفانه شرایط برای نشان دادن ظرفیت‌ها و توانایی هنری جوانان كشور فراهم نشده بود.
وی اظهار داشت: با دیدن تمرین‌های گروه آوازی تهران، به این نتیجه رسیدم كه این گروه از جوانان توانایی فراملی داشته و حضور در مسابقات جهانی كر در كره جنوبی می‌تواند راهی به سوی بین‌المللی شدن این گروه باشد.
معاون هنری ارشاد ادامه داد: موفقیت در رقابت‌های جهانی كره، زمینه‌ای را فراهم كرد تا این گروه بتواند در المپیك موسیقی چین در سال 2010 نیز شركت كند تا بتواند موفقیت‌های بیشتری را در عرصه بین‌الملل كسب كند.
وی ابراز داشت: هدف جدید دفتر موسیقی حمایت از گروه‌های جوان در عرصه موسیقی است به همین دلیل باید برنامه‌های مناسبی را در حمایت از هنرمندان جوان ایجاد كرد تا تمام ظرفیت‌های موسیقی كشور شناخته شود.
ایمانی با اشاره به موفقیت گروه آوازی تهران بیان داشت: موفقیت گروه آوازی تهران، نمونه‌ای شد تا مسئولان كشوری به این باور برسند كه اگر از هنر حمایت شود و ظرفیت‌های شناسانده شده مورد حمایت قرار گیرد، دستاوردهای هنر از موفقیت‌های ورزشی بیشتر خواهد شد.
معاون هنری ارشاد با اشاره به اینكه تمرین‌های گروه آوازی تهران تمام تمرینات خود را در یك محیط كوچك انجام می دادند، گفت: از امروز این گروه تمرینات خود را در تالار رودكی اجرا خواهند كرد.
وی گفت: زمانی كه موسیقی از طریق گروه‌های موسیقی ارائه شود، به ماندگاری دست خواهد یافت همانطور كه ماندگارترین آثار موسیقی ما توسط چندین هنرمند بزرگ در كنار هم و به صورت گروهی تولید شده است. متأسفانه امروز، موسیقی ما به سمت تك محوری بودن پیش می‌رود، اما حضور گروه‌های جدید در عرصه بین الملل نشان خواهند داد كه ماندگاری موسیقی از طریق فعالیت‌های گروهی انجام خواهد شد.
در ادامه این برنامه مصطفی كمال پورتراب از پیشكسوتان موسیقی گفت: تجربه نشان داده كه استادان و معلمان هستند كه دانشجویان با استعداد و علاقه‌مند را پرورش داده و آنها نیز با تلاش و پشتكار خود می‌توانند مایه افتخار كشور باشند، میلاد عمرانلو؛ سرپرست گروه آوازی تهران یكی از دانشجویان خوب در دانشگاه هنر بود كه در مدت كوتاهی توانست خود را به جایی رساند كه مایه افتخار كشور باشد.
بنابراین گزاش، خبری مدیر كل دفتر موسیقی نیز در ادامه این مراسم گفت: در طول چهار سال فعالیت خود در معاونت هنری، همیشه شاهد بزنگاه‌هایی بودم كه دكتر ایمانی به خوبی آن را می‌شناخت، در این مدت بزنگاه‌ها در زمان‌هایی بود كه معاون هنری به مسائل روز كاملاً فرا زمانی نگاه كرده و مدیران خود را نیز به این مسئله عادت دادند.
وی اظهار داشت: یكی از این بزنگاه‌ها، شناخت و اعزام گروه آوازی تهران و ایجاد زمینه برای حمایت از این گروه است كه نتایج این نگاه را امروز می بینیم.به عقیده من یك مدیر در صورتی موفق خواهد بود كه این بزنگاه‌ها را در قشر جوان كشف كند و این آمادگی در دفتر موسیقی وجود دارد تا از جریانات فرهنگی و هنری جوانان حمایت كنیم.
ظریف؛ مسئول برنامه‌ریزی و هماهنگی گروه آوازی تهران نیز بیان داشت:حضور یك گروه موسیقی با حمایت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای مسئوولان برگزاری مسابقات جهانی كره جنوبی بسیار مورد توجه قرار گرفت، چرا كه این اولین بار بود كه یك گروه موسیقی ایرانی با حمایت دولتی در مسابقات جهانی شركت كرد.خوشبختانه با حضور در این مسابقات، رتبه قابل توجهی را پیدا كرده و اجازه حضور در المپیك جهانی چین 2010را بدست آوردیم.
میلاد عمرانلو، سرپرست گروه آوازی تهران نیز در پایان این برنامه از هنرمندان و مسوولان حامی قدردانی و بعد از دریافت لوح تقدیر و مبلغ یك میلیون تومان جایزه از سوی دفتر موسیقی به هر یك از اعضای گروه، این گروه قطعاتی را اجرا كردند.