تبلیغات
ادبیات و موسیقی - اتاق فكر موسیقی بنیاد رودكی تشكیل شد
چهارشنبه 31 تیر 1388

اتاق فكر موسیقی بنیاد رودكی تشكیل شد

   نوشته شده توسط: مرتضی    

اتاق فكر موسیقی بنیاد رودكی تشكیل شد

خبرگزاری فارس: اتاق فكر موسیقی بنیاد رودكی تشكیل و اعضای آن منصوب شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وامور بین الملل تالار وحدت؛ بنیاد فرهنگی هنری رودكی به منظور ارتقاء سطح اجراهای موسیقایی مجموعه‌های تحت پوشش خود و توجه هر چه بیشتر به هنرمندان این رشته ، برای اولین بار اتاق فكر این بنیاد را تشكیل داد.
اعضای این اتاق فكر عبارتند از حسن ریاحی ، محمد سریر ، هوشنگ ظریف ، محمد حقگو ، رامین بهنا و حسین مجیدیان كه به عنوان دبیر با حكم «اصغر امیرنیا» مدیر عامل محترم بنیاد رودكی منصوب شد.
بنابراین گزارش، اتاق فكر مزبور با تشكیل جلسات منظم تلاش خواهد كرد با توجه به نیاز جامعه ، مخاطبین و استعدادها و توانایی‌های موسیقی ایران و بین‌الملل ، برنامه ریزی نوینی را در مجموعه‌های تحت پوشش بنیاد بخصوص تالار وحدت ارائه كند.
ایجاد زمینه حضور بیشتر موسیقی ملی ، اقوام ایرانی و بین الملل ، همچنین جاری شدن موسیقی در زندگی مردم از جمله برنامه‌های اتاق فكر خواهد بود.
رویكردهای جدید گروه‌های موسیقی و نوآوری نیز از دیگر نیازهای موسیقی كشور است كه می‌بایست به آن پرداخته شود.
این برنامه‌ریزی اركستر ملی كه به تازگی انتقال آن به بنیاد رودكی از طرف دفتر موسیقی اعلام شده، از موضوعات دیگر اتاق فكر خواهد بود.
لازم به یادآوری است كه شكل گیری اتاق فكر بنیاد رودكی به چند ماه قبل برمی‌گردد كه اخیرا اعضای آن با حكم رسمی منصوب شده‌اند.